Teknoloji 27.03.2021 00:01:00 0

BİTİM Projesi Kapsamında 5 eksenli CNC Freze ve CNC Torna Tezgahı Alındı

BİTİM Projesi Kapsamında 5 eksenli CNC Freze ve CNC Torna Tezgahı Alındı

BİTİM Projesi Kapsamında 5 eksenli CNC Freze ve CNC Torna Tezgahı Alındı

 

Üniversitemiz ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Küçük Ölçekli Altyapı Malı Destek Programı kapsamında ortak Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat Merkezi (BİTİM) başlıklı proje yürütülmektedir. Proje kapsamında Batı Karadeniz Bölgesinin ihtiyaçları doğrultusunda CNC torna ve CNC freze operatörleri yetiştirilmesi ve Üniversitemizde imalat alanındaki çalışmaların artması hedeflenmektedir.

 

Proje hedefleri doğrultusunda Mühendislik Fakültesi Teknolab C İmalat Atölyesine 1 adet CNC 5 eksen freze ve CNC Torna tezgahları alınmıştır. Proje yürütücüleri Öğretim Üyelerimiz Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Koçar ve Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Çakır Şencan tarafından teslim alınarak  kurulumu gerçekleştirilen tezgahlar için,  yüklenici firma ekibi tarafından projede görev yapan akademisyenlere  tezgah kullanımı ve tanıtımı hakkında bilgi verildi.

 

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Oğuz Koçar yaptığı açıklamada; kaynakların yerinde ve etkin kullanılmasını ve bölgesel kalkınmayı sağlamak amacıyla Üniversitemiz ve diğer paydaş kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde olmak bölgesel kalkınmaya ve ülke ekonomisine destek olduğunu belirtti. Dr. Öğr. Üyesi Koçar; “Süreçte verdikleri destek sebebiyle BAKKA ve Üniversite adına Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya çok teşekkür ederiz.” dedi.